15 powodów, dla których warto pić wodę z cytryną zaraz po przebudzeniu.

Ciepła woda z cytryną

 nawyk, który zmienia życie.

Czy chciałabyś mieć promienistą skórę, świetne trawienie, znać sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, a przy okazji dostarczyć ciału witaminy C i dać wsparcie dla Twojego umysłu? Jeśli TAK, zacznij każdy dzień od szklanki z ciepłą wodą i sokiem z cytryny. A ja już tłumaczę Ci dlaczego tak bardzo warto i co tak właściwie dzieje się w Twoim ciele, gdy pijesz ten napój.

lemon 1024641_1920 4
tea with lemon 783352_1920

15 powodów

dla których warto pić wodę z cytryną zaraz po przebudzeniu:

  1. W nocy śpimy i jest to czas na regenerację. Rano nasz organizm jest odwodniony i potrzebuje wody do usunięcia nagromadzonych toksyn, a tak się składa, że woda z cytryną jest najlepszą z możliwych opcji, o wiele lepszą niż kawa, herbata czy sztuczny pomarańczowy sok z kartonu.
  2. Ale dlaczego woda z cytryną? Sok z cytryny przełącza nasze trawienie na szybszy bieg. Cytryna zawiera flawonoidy, które usprawniają proces trawienia oraz pektyny, które zmniejszają uczucie głodu. Czy teraz już widzisz zależność między sokiem z cytryny, a szybszym chudnięciem? Woda z cytryną jest takim eliksirem, który budzi od wewnątrz wszystkie organy i daje im znak, że już jest rano i czas najwyższy przygotować się do działania. Wiele osób potwierdza, że już po tygodniowym piciu wody z cytryną czują się bardziej pobudzeni do działania niż po kawie. Pewnie mi nie wierzysz, dlatego proponuję spróbować. Woda z cytryną działa cuda! Daj znać w komentarzu, jak się już przekonasz.
CYTRYNY

3. Cytryny są zasadotwórcze. Hmmm, co to znaczy? Pomimo kwaśnego smaku, gdy sok z cytryny wkracza do Twojego organizmu zmienia środowisko na zasadowe. Wszystkie choroby, aby istniały potrzebują środowiska kwaśnego, w przeciwnym razie nie będą w stanie się rozwijać. Liczne badania potwierdzają, że rak nie może rozwijać się w środowisku zasadowym. Wszystkie przepisy na mojej stronie mają ZAWSZE na celu rozwinięcie środowiska zasadowego w ciele. Bo nic tak nie wspiera zdrowia jak zielone liście i sok z cytryny.

4. Woda z cytryną oczyszcza wątrobę, ponieważ pobudza ją do produkcji żółci, która pomaga w uwolnieniu toksyn

5. Magnez, wapń i potas to elektrolity, których dostarczasz swojemu organizmowi za każdym razem gdy wypijasz wodę z sokiem z cytryną. Potas jest szczególnie potrzebny do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Widzisz jak to pięknie wiąże się ze sobą?

.

soki, smoothie, napary

6. Cudna, promienna skóra i ciągłe komplementy od znajomych i pytania: Jak Ty to robisz? Nie trzeba wcale drogich kosmetyków, żeby świecić. Dobrze wiesz, że najjaśniejszym światłem jest to, które emanuje z Twojego wnętrza. A woda z cytryną to Twoje światełko pomaga wydobyć na powierzchnię, ma zbawienne działanie dla Twojej skóry, poprawi jej kondycję i zadziała odmładzająco (serio!). A wiesz dlaczego? Bo cytryna jest silnym przeciwutleniaczem i chroni organizm przed wolnymi rodnikami.

7. Cytryna pomaga obniżyć ciśnienie krwi.

8. Cytryna jest tak przeczysta i używana jest w większości procesów oczyszczających, pomaga oczyścić krew i tętnice, zwiększa elastyczność naczyń krwionośnych i uszczelnia je.

9. Także kobiety w ciąży mogą skorzystać z dobrodziejstw wody z cytryną, ponieważ witamina C pomaga w tworzeniu się tkanki kostnej płodu, a ze względu na wysoką zawartość potasu, który jak już wiesz wpływa na układ nerwowy, pomaga w formowaniu tego układu u dziecka, a także wpływa korzystnie na formowanie się komórek mózgu płodu

acid-citric-citrus-997725

10. Poza tym woda z cytryną odświeża oddech i łagodzi zgagę

11. Woda z cytryną pomoże rozpuścić kamienia żółciowe, złogi wapnia i kamienie nerkowe

12. Pomaga z zaparciami, ponieważ pomaga oczyścić jelita z resztek z wcześniejszego dnia

13. Pomaga też rozcieńczyć szkodliwy kwas moczowy, którego nadmiar, zwłaszcza jeśli w ciele panuje środowisko kwaśne może prowadzić do bólu stawów, a w nerkach tworzy kamienie moczowe

14. Usprawnia pracę nerek i pomaga oczyścić drogi moczowe, ponieważ działa moczopędnie

15. Nie zachorujesz tak szybko pijąc codziennie wodę z cytryną, ponieważ posiada ona właściwości przeciwzapalne i zmniejsza podatność na infekcje układu oddechowego.

.

lemons-925533_1920

Wyciśnij sok z połówki cytryny do szklanki z ciepłą wodą (ciepła woda powinna mieć pokojową temperaturę). Wypij na czczo, 30 minut przed śniadaniem. Jeśli przyjmujesz hormony na tarczycę nie ma przeciwskazań by popić tabletkę ciepłą wodą z cytryną. Najlepiej wypij ten napój przed umyciem zębów, aby chronić szkliwo.

A teraz napisz w komentarzu, które z 15 powodów przekonało Cię, aby zacząć pić codziennie wodę z cytryną?


Czy podobał Ci się ten artykuł? Jeśli tak, zapisz się na mój bezpłatny newsletter. Co wtorek wysyłam maile pełne inspiracji i motywacji do tego, byś była Cała i Zdrowa! Zapraszam 🙂